Czytajcie „działkowca”!

Uwaga: już w sprzedaży najnowszy, listopadowy numer „działkowca” – największy na rynku magazyn ogrodniczy, pełen aktualnej wiedzy, porad ogrodniczych i ciekawych inspiracji na zagospodarowanie działki!

● W listopadzie kończymy sezon ogrodniczy w ogródku. To miesiąc intensywnych prac przygotowujących rośliny i działkę do zimy. Doradzamy jakie zabiegi można jeszcze w tym czasie z powodzeniem wykonać, o czym warto szczególnie pamiętać, a czego należy unikać, aby zapewnić naszym uprawom dobre przetrwanie zimowego spoczynku a także wspaniały start na wiosnę!

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w Związku. W tym numerze odpowiemy na pytania: „Czy na działce w ROD można rozpalić ognisko w celu upieczenia kiełbasek?”, „Czy małżonek dopisujący się do działki musi uiścić jakieś opłaty na rzecz ROD?”, „Czy można wjeżdżać i parkować na terenie ROD?”.

● Pszczoły zapylają ponad 70% uprawianych przez nas gatunków roślin, a od wielu lat ich liczebność spada. Wyjaśniamy jakie mogą być największe zagrożenia dla pszczół w naszym środowisku, oraz jak można im skutecznie pomagać, m.in. poprzez uprawę roślin będących dla nich pożytkiem. Dzięki temu możemy nie tylko pomagać pszczołom, ale także wspierać lokalną bioróżnorodność i cieszyć się lepszymi plonami!

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze: „Krajowe Dni Działkowca 2021”, „Konkurs krajowy »ROD 40-lecia PZD« rozstrzygnięty!”, „Pomoc z organów PZD – wzmożone rozpatrywanie wniosków”.

● Wykorzystanie grządek podwyższonych i skrzyń uprawowych w ogródku może przynieść nam wiele korzyści. Dzięki temu nie tylko zapewnimy roślinom dobre warunki rozwoju, ale także znacznie ułatwimy ich pielęgnację. Jesień to dobry okres, aby je zaplanować i przygotować się do ich budowy. Przedstawiamy możliwości tworzenia takich konstrukcji z różnych materiałów, tak aby były nie tylko praktyczne ale stanowiły również ozdobę ogródka. Zamieszczamy też gotowy projekt takiego warzywnika oraz schemat konstrukcji skrzyni uprawowej!

 Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – przygotowujemy rośliny do zimy.

● Stosujemy skuteczne sposoby na kreta.

● Budujemy przepuszczalne nawierzchnie.

● Przedstawiamy zioła na zwiększenie odporności.

● Pomagamy jesiennym ptakom w ogródku.

● Poznajemy miody – miód faceliowy.

● Polecamy cenne i pyszne potrawy ze strączkowych!

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty aranżacji, artykuły o uprawie, pielęgnacji i ochronie roślin, zdrowym odżywianiu oraz wiele innych interesujących tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

Źródło: www.pzd.pl

Czytajcie „działkowca”!
Przewiń do góry