Czytajcie „działkowca”!

Uwaga! Na rynku jest już najnowszy – czerwcowy numer „działkowca” – największe na rynku pismo ogrodnicze, oferujące rzetelną i sprawdzoną wiedzę. Znaleźć w nim można wiele praktycznych porad na temat najważniejszych zabiegów do wykonania na działce u progu lata, inspiracje związane np. z wyborem najlepszych roślin do uprawy, oryginalnymi kompozycjami lub elementami małej architektury oraz wiele innych, aktualnych tematów!

● Hortensje stają się coraz bardziej popularne na działkach, m.in. ze względu na długie i spektakularne kwitnienie. Przedstawiamy najcenniejsze gatunki i odmiany tych roślin. Doradzamy jak je z sukcesem uprawiać w ogródku, ze szczególnym zwróceniem uwagi na cięcie, nawożenie, nawadnianie i utrzymanie odpowiedniego pH gleby. Przedstawiamy też możliwości ich zastosowań w ogrodowych kompozycjach!

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w PZD. W tym numerze: „Nabycie prawa do działki przez małżonka działkowca”, „Zakaz łączenia funkcji w organach PZD”, „Budowa lub rozbudowa altany działkowej”.

● Przedstawiamy praktyczny harmonogram prac pielęgnacyjnych w uprawie pomidorów – najpopularniejszych warzyw na działkach! Uwzględniamy w nim wszystkie najważniejsze zabiegi uprawowe z określeniem terminu ich wykonania oraz fazy rozwojowej roślin. Dzięki temu rośliny będą rosły bujnie i zdrowo, dając nam w efekcie okazałe plony pysznych owoców!

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze: „Wizyta ambasadora Stanów Zjednoczonych w ROD im. Jerzego Waszyngtona w Warszawie”, „Wolno żyjące koty w ROD”, „Rozliczenia energii elektrycznej w ROD w 2023 r.”

● Obrzeża pomagają zaakcentować i wydzielić na działce różne strefy, takie jak warzywnik, jagodnik, rabaty ozdobne lub część wypoczynkowa. Są elementem praktycznym, ale mogą też stanowić dekorację. Przedstawiamy różne rodzaje obrzeży, jakie można stosować. Doradzamy jak je budować i rozmieszczać na działce Dołączamy też szczegółowe rysunki instruktażowe.

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – wykopujemy cebule kwiatowe.

● Jak wykorzystać skoszoną trawę?

● Przerzedzamy zawiązki drzew owocowych.

● Praktyczne zastosowania popiołu drzewnego.

● Kalendarz prac pasiecznych w czerwcu.

● Przedstawiamy relacje z działek i ogrodów.

● Polecamy pyszne, oryginalne przepisy na Dzień Dziecka!

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty nasadzeń, artykuły o uprawie, pielęgnacji, ochronie roślin, zdrowiu, ekologii oraz wiele innych interesujących tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

Źródło: www.pzd.pl

Czytajcie „działkowca”!
Przewiń do góry