Czytajcie „działkowca”!

W sprzedaży pojawił się już najnowszy, czerwcowy numer „działkowca” – największy na rynku magazyn ogrodniczy – niezawodny przewodnik i doradca w uprawie, urządzaniu i pielęgnacji działki. Znajdziecie w nim wiele praktycznych porad na temat najważniejszych zabiegów do wykonania u progu lata. Nie zabraknie też inspiracji związanych z nowymi trendami w ogrodnictwie, wyborem ciekawych roślin oraz elementów małej architektury!

● Kosaćce to jedne z najpiękniejszych ogrodowych bylin. Rosną prawie na każdej działce. Wyróżniają się spektakularnym kwitnieniem wiosną i wczesnym latem, wnosząc do otoczenia bogactwo barw. Z pewnością warto mieć je w ogródku! Polecamy najcenniejsze gatunki i odmiany kosaćców, zarówno kłączowych, jak i cebulowych, szczególnie przydatnych do uprawy na działce. Doradzamy też jak je uprawiać i pielęgnować, aby bujnie rosły i obficie kwitły!

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w PZD. W tym numerze: „W jakim przypadku walne zebranie będzie nieważne?”, „Odpowiedzialność za żywopłot zewnętrzny ROD”, „Czy można czasowo odstępować działkę osobie trzeciej, np. w okresie letnim?”.

● Zagospodarowując przestrzeń działki, często dużą jej część przeznaczamy pod trawnik. Dopiero w późniejszym czasie okazuje się, jak bardzo pracochłonne, czasochłonne i kosztowne jest to rozwiązanie. Polecamy inne, lepsze sposoby na ograniczenie nadmiernej przestrzeni trawnika. Wyjaśniamy jakie to mogą być rozwiązania oraz jakie mają zalety. Doradzamy też krok po kroku, w jaki sposób można dokonać tej przemiany.

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze: „Plany ogólne – zadbajmy o przyszłość ogrodów”, „Wody Polskie deklarują brak kar dla działkowców”, „Narada dyrektorów biur okręgów PZD w Warszawie”.

● Polecamy uprawę grusz na działkach – ich owoce mają dużą wartość dietetyczną oraz doskonałe walory smakowe – warto je mieć w ogródku! Wyjaśniamy, jakie mają wymagania siedliskowe, oraz jak przygotować dla nich miejsce. Przedstawiamy najcenniejsze podkładki a także najlepsze rodzaje odmian grusz. Doradzamy, w jaki sposób je ciąć i formować a także chronić przed najgroźniejszymi chorobami i szkodnikami!

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – nawadniamy działkę.

● Nawozimy pogłównie uprawy.

● Polecamy róże okrywowe

● Aranżujemy nowoczesny taras na działce.

● Przerzedzamy zawiązki.

● Wysiewamy warzywa i kwiaty.

● Budujemy oczko wodne.

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty nasadzeń, artykuły o uprawie, pielęgnacji, ochronie roślin, zdrowym odżywianiu oraz wiele innych interesujących tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

Źródło: www.pzd.pl

Czytajcie „działkowca”!
Przewiń do góry