Czytajcie „działkowca”!

Uwaga: w sprzedaży pojawił się już najnowszy, majowy numer „działkowca” – największy na rynku magazyn ogrodniczy, pełen aktualnej wiedzy, porad ogrodniczych i ciekawych pomysłów na zagospodarowanie działki! Nie przegapcie też okazji i zamówcie pakiet rocznej prenumeraty „działkowca” – w bardzo atrakcyjnej cenie i z gwarancją bezpłatnej dostawy!

Azalie to jedne pierwszych w sezonie tak spektakularnie kwitnących krzewów, a na działkach o tej porze roku są bezkonkurencyjne! Są bardziej odporne i mniej wymagające od różaneczników. Ich kwiaty mają ciepłe, pastelowe kolory i często przyjemnie pachną. Polecamy najcenniejsze gatunki i odmiany tych roślin, odpowiednie do uprawy na działkach. Doradzamy też jak z sukcesem je uprawiać.

W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w PZD. W tym numerze: „Forma umowy przeniesienia prawa do działki w ROD”, „Wypowiedzenie umowy dzierżawy działkowej z powodu zignorowanych wezwań zarządu ROD”, „Zagospodarowanie alejek ogrodowych”.

Przedstawiamy praktyczny przewodnik po najlepszych odmianach pomidorów – najpopularniejszych warzyw na działkach, których własna uprawa wyjątkowo się opłaca przy wysokich cenach rynkowych ich owoców! Polecamy najcenniejsze odmiany do różnorodnych zastosowań – bezpośredniego spożycia, na przeciery, sosy, a także do mrożenia i suszenia – o wysokiej plenności, odporne na choroby i tolerancyjne na stresotwórcze czynniki!

Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze: „Konkursy Krajowe w 2023 r.”, „Zasady parkowania na terenie ROD – interpretacja KR PZD”, „Byliśmy tam – Warsaw Home Green Days”.

Zachęcamy do uprawy sadowniczych gatunków kwasolubnych, takich jak borówki wysokie, średnie, niskie, a także mniej popularne żurawiny wielkoowocowe i borówki brusznice. Ich uprawa to często wyzwanie dla ogrodników, ale warto je podjąć, ze względu na wyjątkowe walory smakowe, odżywcze i przetwórcze ich owoców. Przedstawiamy też najważniejsze tajniki uprawy tych roślin, spośród których najważniejsze jest utrzymanie odpowiedniego odczynu gleby.

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – chronimy uprawy przed wiosennymi przymrozkami.

● Jak poprawić plonowanie truskawek?

● Rozpoznajemy choroby drzew owocowych.

● Konserwujemy drewniane altany.

● Jak sobie radzić z trudnymi chwastami.

● Przedstawiamy miechunki – do ozdoby i na przetwory.

● Kalendarz prac pasiecznych w maju.

● Polecamy pyszne, zdrowe i odżywcze potrawy z rzodkiewek!

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty nasadzeń, artykuły o uprawie, pielęgnacji, ochronie roślin, zdrowiu, ekologii oraz wiele innych interesujących tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

Źródło: www.pzd.pl

Przewiń do góry