Marcowy „Mój Ogródek” – od 21.02 w sprzedaży! Kup, przeczytaj, poleć innym działkowcom i ogrodnikom!

W wydaniu marcowym „Mojego Ogródka” znajdziecie wiele inspiracji i praktycznych porad ogrodniczych. Aby nie przeoczyć istotnych zadań, warto sięgnąć po nowy „Mój Ogródek” i zajrzeć na nasz portal www.mojogrodek.pl.

Już nie możemy się doczekać momentu kiedy zabierzemy się do sadzenia roślin. Tylko co tej wiosny warto posadzić? Najlepiej atrakcyjne krzewy liściaste. Do wyboru mamy prawdziwe perełki. Wiele krzewów liściastych to wspaniały materiał na różnorodne i oryginalne kompozycje – zarówno na rabatach, jak i w pojemnikach. Temu ciekawemu zagadnieniu poświęcamy marcowy temat miesiąca. Jest się czym zainspirować.

W numerze czekają na Was ponadto:Doniczkowe po zimie – Zima to najtrudniejszy okres dla roślin doniczkowych. Tej zimy mieliśmy wyjątkowo mało słońca i gęsto zachmurzone niebo. Właśnie w takich warunkach rośliny w naszych domach najbardziej tracą na swojej urodzie i zdrowiu, są często w złej kondycji i potrzebują niejednokrotnie szybkiej interwencji. Podpowiadamy jakie podjąć działania, aby przywrócić je do dobrej formy. 

Pomidory na start! – Wybraliśmy już odmiany pomidorów do tegorocznej uprawy. Nasiona są kupione, więc wysiewamy! Kluczem do prowadzenia udanej uprawy tych warzyw jest właściwe przygotowanie rozsady, czyli dobry start. Prezentujemy zasady jej produkcji w warunkach domowych. Podpowiadamy jak pielęgnować rośliny na co zwrócić uwagę, by uzyskać wysokiej jakości sadzonki. 

Pojedynki warzyw cz. 1 Marchew kontra burak –  Najlepiej jeść zdrowo i różnorodnie, uwzględniając w diecie owoce i warzywa. Wybór pozornie podobnych do siebie pod różnymi względami warzyw jest dość duży. A gdyby tak je porównać… Które są dla nas lepsze? W pierwszym pojedynku zmierzą się warzywa korzeniowe – marchew i burak ćwikłowy. Warto się dowiedzieć jak rozstrzygnie się ta walka.  

Renklody – pyszne deserowe śliwki – Drzewka renklod są chętnie sadzone na działkach  ze względu na bardzo smaczne, słodkie owoce, które uważa się za jedne z najlepszych śliwek deserowych. Renklody bardzo dobrze smakują latem prosto z drzewa, ale można z nich przyrządzić też aromatyczne przetwory i napoje. Prezentujemy najlepsze odmiany na działkę. Warto mieć choć jedno drzewko. 

Odmładzamy krzewy owocowe – Coroczne i prawidłowe cięcie prześwietlające krzewów zapewnia ich odpowiedni wzrost, obfite owocowanie i wysoką zdrowotność. Ale po kilku latach uprawy, pomimo starannej pielęgnacji, ich zdolność plonotwórcza słabnie. To naturalne zjawisko obserwujemy u porzeczek, agrestu, borówek i jagody kamczackiej. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest cięcie odmładzające. Jak je przeprowadzić, aby uzyskać jak najlepszy efekt? 

W stylu Gertrude Jekyll – Dobrze mieć stylową działkę. Ciekawą inspiracją jest styl architektoniczny stworzony przez znaną brytyjską projektantkę ogrodów Gertrude Jekyll. Wyróżnia się on ciekawymi połączeniami kolorystycznymi i inspiruje naturalnym krajobrazem. Warto się zainspirować i wprowadzić ciekawe elementy na swoje rabaty. 

Wąskie rabaty Planując nasadzenia na działce, zdarzają się miejsca bardziej wymagające, do których należą m.in. wąskie rabaty. Zazwyczaj są to miejsca pełniące funkcję osłonową, ale także te przed ogrodzeniem. Rabata taka jest swego rodzaju wizytówką i warto, aby prezentowała się jak najlepiej. Bywa, że wąskie rabaty okalają taras. Mierzymy się wtedy z zadaniem zaprojektowania rabaty obserwowanej z kilku stron. Prezentujemy zasady aranżowania wąskich rabat, aby były atrakcyjne i proste w pielęgnacji. 

Źródło: www.pzd.pl

Marcowy „Mój Ogródek” – od 21.02 w sprzedaży! Kup, przeczytaj, poleć innym działkowcom i ogrodnikom!
Przewiń do góry