Nasze ogródki to prawdziwy skarb.

Nasze ogródki to prawdziwy skarb  Szczegóły  Opublikowano: 10.08.2022  Zobacz opinie  – W dobie ciągłego pędu cywilizacyjnego i pogoni za dobrami materialnymi, coraz częściej działkowcy uświadamiają sobie jaki skarb posiadają w postaci kawałka ziemi, na którym można odpocząć …

Nasze ogródki to prawdziwy skarb

– W dobie ciągłego pędu cywilizacyjnego i pogoni za dobrami materialnymi, coraz częściej działkowcy uświadamiają sobie jaki skarb posiadają w postaci kawałka ziemi, na którym można odpocząć, a wkładając pracę i serce uzyskać dobry plon – mówił prezes Stanisław Stefanowicz podczas uroczystych obchodów 60-lecia powstania ROD „Mazur” w Szczytnie.

Rodzinny Ogród Działkowy „Mazur” w tym miesiącu obchodzi swoje 60-lecie. Z tej okazji członkowie i ich rodziny przybyli tu w minioną sobotę, by wspólnie świętować jubileusz.

Spotkanie rozpoczęto od wysłuchania hymnu i uczczenia minutą ciszy tych, którzy odeszli, nie doczekawszy pięknego jubileuszu. Historię powstania i działalności ROD „Mazur” przypomniał jego prezes Stanisław Stefanowicz. Ogród został założony pod patronatem ówczesnej szkoły oficerskiej, a teren na który go przeznaczono był zaniedbany i częściowo bagnisty.

W spotkaniu jubileuszowym licznie uczestniczyli członkowie ROD „Mazur”, na którego terenie znajduje się 126 działek.

Od tamtych lat zmieniło się tu niemal wszystko. Przeobrażeniom uległ nie tylko wygląd zewnętrzny poszczególnych działek, alejek, czy altanek, ale też cała infrastruktura ogrodowa. Dociera tu sieć wodociągowa i elektryczna. Otoczenie byłego magazynu działkowego (i sam magazyn po remoncie i dobudowie wiaty) zostało zaadaptowane na miejsce walnych zebrań, szkoleń i spotkań integracyjnych. Prezes Stefanowicz zwracał uwagę, że upływający czas i zachodzące przeobrażenia nie zmieniły podstawowej funkcji ogrodu, który nadal zapewnia działkowcom i ich rodzinom aktywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu i jest dostarczycielem świeżych owoców i warzyw. – W dobie ciągłego pędu cywilizacyjnego i pogoni za dobrami materialnymi, coraz częściej działkowcy uświadamiają sobie jaki skarb posiadają w postaci kawałka ziemi, na którym można odpocząć, a wkładając pracę i serce uzyskać dobry plon – podkreślał prezes.

Pod wrażeniem pięknie prowadzonych na terenie ROD „Mazur” działek była delegacja Zarządu Okręgu Warmińsko-Mazurskiego Polskiego Związku Działkowców w Olsztynie. Stojący na jej czele prezes Jan Miszkiel wręczył Stanisławowi Stefanowiczowi z okazji jubileuszu puchar, zaznaczając, że „Mazur” jest w ścisłej czołówce najstarszych ogrodów działkowych w województwie. Potem przyszła pora na wręczenie medali i dyplomów zasłużonym działkowcom. Na koniec części oficjalnej obecny na uroczystości burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski poinformował o wpisaniu ROD „Mazur” do „Złotej Księgi” Miasta Szczytno, co zebrani działkowcy przyjęli brawami, a zaraz potem zaśpiewali mu „Sto lat”, bo, jak zdradził prezes Stefanowicz, włodarz miasta za półtora miesiąca również będzie świętować swoje 60-lecie.

(o)

LISTA ODZNACZONYCH I WYRÓŻNIONYCH”

Medal 40-lecia Polskiego Związku Działkowców:

Stanisław Stefanowicz, prezes, Jan Badysiak, wiceprezes, Bożena Walkowicz, sekretarz, Jadwiga Wróblewska, księgowa

Odznaczenie „Zasłużony dla ROD”

Waldemar Asztemborski, Agnieszka Choromańska, Adam Łazicki, Danuta Młudzińska, Agnieszka Pruszkowska, Bolesław Pydo, Halina Walczykowska, Małgorzata Górska, Joanna Badysiak

Wyróżnienie za wzorowe zagospodarowanie i uprawianie działki:

Paweł Grzywacz, Jadwiga Domżalska, Krystyna Wasilewska, Janina Załęska, Henryka Kuczyńska

DISQUS

Źródło: kurekmazurski.pl

Nasze ogródki to prawdziwy skarb.
Przewiń do góry