Polski Związek Działkowców

O sąsiedzkiej czujności i złodziejach na działkach. Policyjna akcja „Bezpieczne ogrody”.

Policjanci przeprowadzili działania prewencyjne pod nazwą „Bezpieczne ogrody”.

Pogoda sprzyja pracom na działkach. „Pilnuj swego, nie ułatwiaj mu niczego” – z takim przesłaniem dzielnicowi z komisariatu II Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie pojawili się na terenie miejskich ogródków działkowych.

Marzec to początek wiosny i intensywnych prac w ogrodzie. Działkowcy zaczynają nawozić ziemię, przycinać rośliny. W ogrodzie jest mnóstwo pracy i to doskonały czas, by spożytkować energię nagromadzoną zimą. 

– Dzięki coraz ładniejszej pogodzie wiele osób rozpoczęło prace w rejonie ogródków działkowych. Ich właściciele spędzają tam całe dnie, przygotowując się do pełni sezonu – wskazuje kom. Monika Kosiec, oficer prasowy koszalińskiej policji.

Pochłonięci pracą działkowcy mogą zapomnieć o tym, że również w ogrodzie mogą zostać ofiarą złodzieja. Stąd pomysł na akcję „Bezpieczne ogrody” 

– Dzielnicowi przypominali działkowcom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Wskazywali na sposoby i metody działania złodziei, którzy wykorzystują każdą nadarzającą się okazję, aby zabrać rzecz nie należącą do nich. Policjanci przestrzegali przed zostawianiem bez dozoru osobistych przedmiotów, torebek czy telefonów. Nakłaniali też do skrupulatnego zabezpieczania altanek i sprzętu ogrodowego – informuje kom. Kosiec.

Mundurowi przekonują, że wspólne działania policji i działkowców mogą przyczynić się do ograniczenia przestępczości oraz aktów wandalizmu na terenie ogrodów.

– W rozmowach z działkowcami wskazywali też na korzyści, które wypływają z „sąsiedzkiej czujności” i współodpowiedzialności – dodaje policjantka.

Źródło: gk24.pl

za www.pzd.pl

O sąsiedzkiej czujności i złodziejach na działkach. Policyjna akcja „Bezpieczne ogrody”.
Przewiń do góry