Okręgowe Dni Działkowca 27 sierpień 2022 r.

27 sierpnia 2022 roku na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Marzenie w Kętrzynie zostały zorganizowane Okręgowe Dni Działkowca.

Zgodnie z tradycją do Kętrzyna przejechała liczna delegacja z Okręgu oraz Rodzinnych Ogrodów Działkowych z całego województwa.

Uroczystość otworzyła prezes ROD „Marzenie” w Kętrzynie Pani Maria Bednarczyk i poprosiła Prezesa Okręgu o oficjalne rozpoczęcie obchodów Okręgowych Dni Działkowca.

Prezes Jan Miszkiel poprosił o wprowadzenie sztandaru Okręgowego. Odegrano hymn PZD „Zielona rzeczpospolita” oraz hymn Rzeczpospolitej Polskiej „Mazurek Dąbrowskiego”.

Prezes Okręgu wygłosił przemówienie podsumowujące cały rok pracy w ogrodach działkowych, w Okręgu i całym Związku. Podziękował wszystkim, który przyczyniają się do rozwoju ruchu ogrodnictwa działkowego. Zwrócił się także bezpośrednio do przedstawicieli władz lokalnych o dalsze wspieranie ogrodów w Kętrznie jak i w całym województwie.

Obchody Okręgowych Dni Działkowca są dobrą okazją do bezpośredniego spotkania z władzami lokalnymi, których przedstawiciele chętnie wygłosili kilka słów do zebranych działkowców i działaczy PZD.

W uroczystości udział wzięli Starosta kętrzyński Pan Michał Kochanowski, Zastępca Burmistrza Bartoszyc Pan Krzysztof Hećman, Radny Miasta Kętrzna Pan Zbigniew Nowak oraz Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie.

Zgodnie z tradycją podczas Okręgowych Dni Działkowca ogłaszane są wyniki Okręgowych Konkursów. „Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2022” i Wzorowa Działka Roku 2022”.

Wyniki Konkursu przestawił Sekretarz Okręgu Eugeniusz Słowikowski. Ogrody otrzymały okolicznościowe puchary, dyplomy oraz nagrody pieniężne i rzeczowe (kalendarze, książki, broszury i gadżety PZD). Laureaci Konkursu „Wzorowa Działka Roku 2022” otrzymali dyplomy, nagrody pieniężne i rzeczowe (kalendarze, książki, broszury i gadżety PZD).

Wyniki Konkursów Okręgowych prezentują się następująco:

Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2022:

I Miejsce – ROD „Marzenie” w Kętrzynie

II Miejsce – ROD „Relaks” w Olsztynie

III Miejsce – ROD „Dąbrowa” w Bartoszycach

Wzorowa Działka Roku 2022

 I Miejsce – Wiesława i Teodor Klimaszewscy Działka Nr 231 ROD „Dąbrowa” w Bartoszycach

II Miejsce – Danuta Leżała działka nr 63 ROD „Marzenie” w Kętrzynie

III Miejsce – Stanisław Borkowski Działka Nr 12 ROD „Relaks” w Olsztynie

Pozostali działkowcy biorący udział w Konkursie Okręgowym otrzymali dyplomy i upominki rzeczowe.

Prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Marzenie” w Kętrzynie ogłosiła także wynik konkursu ogrodowego „Ładna działka”

Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na biesiadę zaproszonych gości, działkowców i ich rodzin. W tym miejscu należą się podziękowania dla lokalnych przedsiębiorców, który przekazali nieodpłatnie swoje wyroby. Urząd Miasta Kętrzyna ufundował tort dla uczestników spotkania za co również serdecznie dziękujemy.

Tegoroczne obchody Okręgowych Dni Działkowca należy uznać za udane wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni. Największe podziękowania i uznanie należą się Zarządowi Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Marzenie” w Kętrzynie, który zapewnił miejsce i zadbał o wszystkich uczestników uroczystości.

Agata Cizio
Starszy inspektor ds. administracyjnych
Sekretariat Okręgu Warmińsko-Mazurskiego PZD
w Olsztynie

Okręgowe Dni Działkowca 27 sierpień 2022 r.
Przewiń do góry