Okręgowe Dni Działkowca „Pamiętajcie o ogrodach” 9 września 2023 r.

Okręgowe Dni Działkowca „Pamiętajcie o ogrodach” odbyły się w tym roku w dniu 9 września 2023 r. w Lidzbarku Warmińskim.

Współorganizatorami tego wydarzenia był Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego pan Jacek Wiśniowski, Okręg Warmińsko-Mazurski PZD w Olsztynie oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Warmińskiej.

Scena, na której przeprowadzono główne uroczystości znajdowała się w Amfiteatrze Miejskim przy Zamku w Lidzbarku Warmińskim.

Równo o godzinie 12.00 wprowadzono sztandar Okręgowego Zarządu Warmińsko-Mazurskiego PZD w Olsztynie i odegrano Hymn Polskiego Związku Działkowców.

Uroczystości rozpoczęło wystąpienie Prezesa Okręgu Warmińsko-Mazurskiego PZD w Olsztynie Jan Miszkiela, który podziękował władzom samorządowym za pomoc w zorganizowania najważniejszego święta działkowego w regionie. Zaznaczył także, że pomoc i wsparcie władz Lidzbarka dla ROD z regionu są nieocenione i godne uznania.

Swoje wystąpienie miał także Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski.

Zaproszeni goście również zabrali głos: Wójt gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis, Starosta Powiatu Lidzbarskiego Jan Harhaj, Dyrektor Zlewni Państwowego Gospodarstwa Wody Polskie w Olsztynie Dariusz Wasiela.

W podziękowaniu za duży wkład i wsparcie w rozwój Rodzinnych Ogrodów Działkowych Okręgu Warmińsko-Mazurskiego PZD Prezes Jan Miszkiel wręczył okolicznościowe statuetki Burmistrzowi Lidzbarka Warmińskiego  Jackowi  Wiśniowskiemu oraz Staroście Lidzbarskiemu Janowi Harhajowi.

Spotkanie w Lidzbarku Warmińskim było też okazją do ogłoszenia wyników Okręgowych Konkursów, które prezentują się następująco:

Konkurs Okręgowy „Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2023”:

  1. Miejsce ROD „Jurand ze Spychowa” w Szczytnie
  2. Miejsce ROD „500-lecia Mikołaja Kopernika ” w Mrągowie
  3. Miejsce ROD „Raj Spółdzielczy” w Olsztynie

Konkurs Okręgowy „Wzorowa Działka Roku – 2023″:

  1. Miejsce Daniel Długołęcki Działka nr 50/III z ROD „Jurand ze Spychowa” w Szczytnie
  2. Miejsce Anna Kuczmarska Działka nr 105 z ROD „Raj Spółdzielczy” w Olsztynie
  3. Miejsce Agata Sadowska Działka nr  185 z ROD „500-lecia Mikołaja Kopernika w Mrągowie

Aby zachęcić działkowców do udziału w Okręgowych Konkursach wszystkie osoby, które wzięły udział, a nie zajęły żadnego miejsca zostały nagradzane upominkami.

O wręczenie dyplomów i nagród proszeni zostali Prezes Okręgu Jana Miszkiel, I Wiceprezesa Okręgu Jerzy Giezek oraz Wiceprezesa Okręgu  Roman Grzegorz.

Podczas uroczystości w Lidzbarku Warmińskim zorganizowano kiermasz. Rodzinne Ogrody Działkowe z Lidzbarka Warmińskiego zaprezentowały na jednym ze stoisk swoje plony.

Instruktorzy ds. ogrodniczych SSI oraz instruktor etatowy biura Okręgu przygotowali również swoje stoisko, na którym prezentowano ciekawe okazy różnych odmian warzyw i owoców uprawianych na działkach. To stoisko było także miejscem, gdzie można było uzyskać poradę ogrodniczą i wymienić się doświadczeniem z wiedzy ogrodniczej. Stoisko Okręgu cieszyło się dużym zainteresowanie zarówno działkowców jak i mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego i okolic, który tłumnie przybyli do Amfiteatru.

Agata Cizio
Starszy inspektor ds. administracyjnych
Sekretariat Okręgu
Warmińsko-Mazurskiego PZD w Olsztynie

Okręgowe Dni Działkowca „Pamiętajcie o ogrodach” 9 września 2023 r.
Przewiń do góry