Polski Związek Działkowców

Pierwsze umowy w ramach programu ARiMR „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych” już podpisane.

Ogrody działkowe Warmii i Mazur stawiają na ekologię W Warmińsko-Mazurskim Oddziale Regionalnym ARiMR uroczyście podpisaliśmy umowę z pierwszymi beneficjentami programu „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych”. Zastępca dyrektora oddziału regionalnego Mieczysław Włos od zawsze ceni Rodzinne Ogródki Działkowe, ponieważ wie, jak wielu mieszkańców miast, korzysta z ich dobrodziejstw. Ogródki wpisują się w aktualną koncepcję rolnictwa miejskiego. Oprócz swych licznych funkcji produkcyjnych, zdrowotnych i społecznych, mogą być także postrzegane jako element składowy wysp i korytarzy ekologicznych. Dlatego tak ważny jest rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ROD w częściach wspólnych. Pierwszymi beneficjentami grantu na Warmii i Mazurach dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych jest Warmińsko-Mazurski Okręg Polskiego Związku Działkowców w Olsztynie.

Okręg Warmińsko-Mazurski PZD w Olsztynie reprezentowali Prezes Jan Miszkiel, Sekretarz Eugeniusz Słowikowski i Dyrektor Biura Agnieszka Michno.

Źródło: Warmińsko-Mazurski Oddział Regionalny ARiMR/ facebook

Pierwsze umowy w ramach programu ARiMR „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych” już podpisane.
Przewiń do góry