Już JEST! Styczniowy numer działkowca..

Czytajcie „działkowca”!

Uwaga: w sprzedaży pojawił się już styczniowy numer „działkowca” – największy na rynku magazyn ogrodniczy z ogromnym doświadczeniem i tradycją w przekazywaniu wiedzy ogrodniczej! Warto też skorzystać z okazji i zamówić pakiet rocznej prenumeraty „działkowca” – w bardzo atrakcyjnej cenie i z gwarancją bezpłatnej dostawy!

W ostatnich latach coraz więcej piszemy i mówimy o bioróżnorodności, nie zawsze właściwie rozumiejąc znaczenie tego słowa. Wyjaśniamy, co kryje się pod terminem „bioróżnorodność”. Dlaczego jest ona tak ważna. Jak wpływa na nasze zdrowie. Jakich aspektów działki dotyczy oraz jak ją powiększać i o nią dbać!

W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w Związku. W tym numerze odpowiemy m.in. na pytania „Czy działkowiec może wyremontować ogrodzenie zewnętrzne graniczące z jego działką w ROD?”, „Czy zarząd ROD ma prawo odmówić zatwierdzenia umowy przeniesienia prawa do działki w ROD zawartej w formie aktu notarialnego?”.

Wierzby stanowią bogatą, różnorodną i mało wymagającą grupę roślin, a jest wśród nich wiele słabo rosnących gatunków i odmian – idealnych do małego ogródka. Polecamy wierzby o ciekawych koronach, atrakcyjnych liściach, pędach i kwiatach (wczesny pożytek dla pszczół), które z pewnością mogą stanowić oryginalny akcent w kompozycji działki. Warto je mieć!

Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in.: „Projekt nowej ustawy o inwestycjach w zakresie zapobiegania skutkom suszy nie zabezpiecza praw działkowców – stanowisko PZD”, „Koniec roszczeń do gruntów warszawskich ROD objętych Dekretem Bieruta”, „Trudna kampania walnych zebrań 2020 r.”.

Polecamy uprawę drzew owocowych w oddzielnej kwaterze sadowniczej. Wyjaśniamy dlaczego jest to najlepsze rozwiązanie. Doradzamy też jak się do tego zabrać, m.in. jaką przeznaczyć powierzchnię oraz jak dobrać optymalną liczbę różnych gatunków drzew owocowych. Przedstawiamy też przykłady z działek w ROD, na których działkowcy z powodzeniem uprawiają kwatery owocowe.

Okres zimowy to czas zwiększonej ilości infekcji dróg oddechowych czyhających na nas wszystkich. A w tym roku doszedł jeszcze jeden bardzo groźny wirus – SARS-CoV-2. Co można zatem zrobić, aby system odpornościowy w wieku 60+ pracował lepiej, a infekcje przebiegały łagodnie i bez powikłań? Podajemy wiele różnych rozwiązań, związanych m.in. z dietą, suplementami, szczepieniami i odpowiednim trybem życia!


Poza tym w numerze m.in.:
● Rady na czasie – odwiedzajmy działkę zimą.
● Budujemy budki dla ptaków.
● Polecamy zioła na przeziębienie!
● Poznajemy miody – miód lipowy.
● Zakładamy łąkę kwietną!
● Przyrządzamy pyszne i zdrowe potrawy bez strat ich wartości odżywczej!

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty, artykuły o ochronie roślin, uprawie i nawożeniu oraz wiele innych interesujących tematów!


Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!
Zapraszamy do lektury!

Żródło: www.pzd.pl

Już JEST! Styczniowy numer działkowca..
Przewiń do góry