Polski Związek Działkowców

Zobaczyli się po 4 latach. Delegacja z Powiatu Iławskiego w partnerskim Hof w Niemczech.

Od czwartku 8 września do niedzieli 11 września Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski z członkami Zarządu Powiatu Iławskiego: Maciejem Rygielskim i Grażyną Taborek oraz radnym Rady Powiatu Iławskiego, Andrzejem Bukiem, przebywał w partnerskim powiecie Hof w Niemczech.  Głównym celem wizyty były Powiatowe Dni Ogrodu w Leupoldsgrün, gdzie Powiat Iławski prezentował się wspólnie z Rodzinnym Ogrodem Działkowym „Grządka” w Iławie.

Wizyta odbyła się po długiej przerwie spowodowanej pandemią. Ostatnia delegacji z Powiatu Iławskiego w partnerskim powiecie Hof miała miejsce na przełomie maja i czerwca 2018 roku.

Ogród działkowy ROD „Grządka” reprezentował prezes ogrodu Kazimierz Borkowski z Iławy. Wspólne stoisko powiatu i ogrodów cieszyło się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców powiatu Hof i gości Powiatowych Dni Ogrodu.

Goście stoiska byli ciekawi partnerskiego powiatu, chcieli poznać dokładnie lokalizację powiatu iławskiego na mapie Polski. Wśród gości były osoby, które znały Warmię i Mazury, bywały tu ale i takie, których krewni urodzili się i żyli w Olsztynie lub jego okolicach.

źródło: eska.pl

Zobaczyli się po 4 latach. Delegacja z Powiatu Iławskiego w partnerskim Hof w Niemczech.
Przewiń do góry