Czytajcie „działkowca”!

W sprzedaży pojawił się już najnowszy, sierpniowy numer „działkowca” – największy na rynku magazyn ogrodniczy, z ogromnym doświadczeniem w przekazywaniu wiedzy ogrodniczej – adekwatnej do polskich realiów. Znaleźć w nim można m.in. propozycje najlepszych gatunków i odmian do uprawy na działkach, a także bogactwo aktualnych informacji, porad i inspiracji na letnie zagospodarowanie ogródka!

 Uprawa własnych warzyw i ziół na działce to świetny sposób na pozyskanie taniej i najwyższej jakości żywności. Większość warzyw i ziół możemy sami przetworzyć i zakonserwować. Warto zatem włożyć trochę wysiłku, aby mieć doskonałe domowe przetwory na później. Doradzamy m.in., które gatunki, kiedy i jak zbierać oraz jak je przetwarzać, aby zachować na później ich najwyższą jakość odżywczą i smakową!

W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w PZD. W tym numerze odpowiemy na pytania: „Czy od wjazdu na teren ROD mogą być pobierane opłaty?”, „Kto ma prawo do działki w ROD po rozwodzie?”, „Czy uzyskując działkę w ROD od osoby bliskiej, również należy podpisać z nią umowę przeniesienia prawa do działki?”.

Zgodnie z powiedzeniem – cudze chwalicie, swego nie znacie – często nie doceniamy rodzimych gatunków roślin, które dziko występują w Polsce. Warto się nimi zainteresować, zarówno z pożytkiem dla ogrodowego ekosystemu, rodzimej flory, a także dla nas samych. Doradzamy m.in. jakie są to rośliny, oraz jakie korzyści możemy dzięki nim uzyskać!

Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in.: „Zakończyły się walne zebrania sprawozdawcze”, „Bezpłatne broszury dla działkowców – odbierz i korzystaj!”, „Konkurs »Warzywnik Roku 2022«”, „Konkurs »Najpiękniejsza Działka Roku 2022«”, „Konkurs fotograficzny »Zatrzymać lato«”, „Dzikie zwierzęta w ROD”.

 Zachęcamy do zakładania łąk kwietnych, jako alternatywy dla trawników! Kompozycje takie są proekologiczne, sprzyjają bioróżnorodności i stanowią źródło pożywienia i schronienia dla wielu pożytecznych zwierząt. Nie muszą zajmować dużych powierzchni i wymagają niewiele pracy i nakładów przy pielęgnacji. Doradzamy, jakie typy łąk kwietnych można wybrać na działkę, a także jak je zakładać i pielęgnować.

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – poprawiamy zdrowotność plonów.

● Tniemy drzewa pestkowe po zbiorach.

● Remontujemy działkową altanę.

● Przedstawiamy rośliny najlepsze dla cukrzyków!

● Pielęgnujemy oczka wodne.

● Polecamy pyszne, zdrowe i orzeźwiające soki z pomidorów!

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty nasadzeń, artykuły o uprawie, pielęgnacji i ochronie roślin, ekologii, zdrowiu oraz wiele innych interesujących tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

Źródło: www.pzd.pl

Czytajcie „działkowca”!
Przewiń do góry