Czytajcie „działkowca”!

Na rynku ukazał się już najnowszy, wrześniowy numer „działkowca” – największe pismo ogrodnicze, bogate w aktualne porady i inspiracje ogrodnicze, pomocne w letniej pielęgnacji i modernizacji działki!

● Tulipany to najpopularniejsze wiosenne kwiaty cebulowe, z czym wiąże się także oszałamiająca liczba ich odmian, zgromadzonych w kilkunastu grupach użytkowych, zachwycających różnorodnością i urodą kwiatów. Przedstawimy najcenniejsze odmiany tych roślin, włącznie z najnowszą grupą tulipanów koronowych – Coronet. Polecamy również www.dzialkowiecsklep.pl!

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w Związku. W tym numerze odpowiemy m.in. na pytania: „Czy jednym z warunków zatwierdzenia przeniesienia prawa do działki jest wcześniejsze uregulowanie długu przez nabywającego działkę?”, „Czy powinno podpisać się umowę dzierżawy działkowej, gdy uzyskało się prawo do działki na podstawie decyzji przydziałowej?”.

● Jeżyny mają wybitne właściwości odżywcze i prozdrowotne, zaliczane są do tzw. superowoców i zdobywają coraz większe uznanie konsumentów na całym świecie. Tym bardziej warto poznać jeżyny polskiej hodowli, dobrze przystosowane do uprawy w polskich warunkach klimatyczno-glebowych. Polecamy najcenniejsze, polskie odmiany bezkolcowe, które z powodzeniem można uprawiać na działce. Doradzamy też jak je z sukcesem uprawiać!

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze: „Deklaracje ws. źródeł ciepła lub spalania paliw”, „Policja ostrzega – nie daj się oszukać!”, „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.

● Jakie rośliny warto posadzić w ogródku, aby były spektakularne, a jednocześnie radziły sobie praktycznie przy minimalnym nakładzie pracy? Polecamy najcenniejsze gatunki i odmiany o takich cechach do różnych miejsc i zastosowań na działce. Z pewnością warto z nich skorzystać i oszczędzić sporo wysiłku i nakładów na uprawę wrażliwszych gatunków!

● Polecamy do uprawy tzw. altanowe odmiany winorośli, które można dowolnie formować przy różnego rodzaju podporach. Wyróżniają się one m.in. wysoką wytrzymałością na mrozy, odpornością na choroby, a także walorami dekoracyjnymi. Znakomicie nadają się m.in. do obsadzania tarasów i pergoli, będących miejscem wypoczynku i spotkań towarzyskich!

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – badamy i regulujemy odczyn gleby.

● Unikamy błędów w uprawie roślin cebulowych.

● Doradzamy jak zbierać zioła jesienią.

● Wyjaśniamy co to jest mikoryza i jak z niej korzystać.

● Poznajemy miody – miód malinowy.

● Polecamy cenne i zdrowe przetwory z nadwyżek warzyw i owoców!

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty aranżacji, artykuły o ochronie roślin, uprawie w gruncie, w pojemnikach i pod osłonami oraz wiele innych interesujących tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

Źródło: www.pzd.pl

Czytajcie „działkowca”!
Przewiń do góry