Wrześniowy numer „Mojego Ogródka” dostępny na rynku od 18 sierpnia!

„Mój Ogródek” możesz mieć w wersji tradycyjnej – papierowej lub cyfrowej: adnroid https://bit.ly/3kjiWb3; IOS: https://apple.co/2TdaoGH

Wakacje się kończą, ale sezon na działce nadal trwa. Aby nie przeoczyć ważnych, ogrodniczych zadań, warto sięgnąć po wrześniowy „Mój Ogródek”. W artykule „Jesienne wysiewy” podpowiadamy – co można wysiać jeszcze teraz, aby wzbogacić nasz warzywny asortyment o tej porze roku.

Sezonową, rzetelną, wiedzę uzyskacie po przeczytaniu artykułu – „Dobre rady na przechowywanie”, w którym poznacie metody dobrego zimowania zarówno roślin ozdobnych, jak i warzyw oraz owoców.

Kończący się sezon to czas na jego podsumowanie i szukanie sposobów na to, aby w przyszłym roku nasze plony były zdrowsze i obfitsze. Warto przeczytać artykuł – „Siedem kroków dla zdrowego ogrodu”, który zawiera ważne informacje o czynnikach, które poprawiają kondycję roślin, a tym samym ochronią je przed działaniem chorób i szkodników.

W numerze czekają na Was ponadto:

• Cebulowe specjały do ogródka – Tylko u nas zajdziecie prezentacje bardzo oryginalnych kwiatów cebulowych, które zachwycą każdego! Nietypowe kwiatostany, obłędne kolory i szerokie zastosowanie na działce, tymi walorami mogą pochwalić się polecane gatunki. Dodatkowym atutem jest to że można je kupić w naszym sklepie www.dzialkowiecsklep.pl czyli szybko, łatwo i pewnie!

• 12 krzewów idealnych na osłony – Jeśli po letnim sezonie na działce czujecie nieodpartą chęć osłonienia niektórych miejsc, warto skorzystać z naszych krzewiastych propozycji. Znajdziecie tu bardzo atrakcyjne rośliny, dzięki którym działka nabierze nowego, atrakcyjnego wyglądu.

• Różane „owoce” – Róże kochają wszyscy. Są wytworne, pachnące i piękne, a ponadto są źródłem zdrowych owoców – bogatych w witaminę C, które można przerobić na pyszne konfitury. Każdy miłośnik róż powinien mieć takie gatunki na działce.

• Co posadzić – drzewa pestkowe – Owoce drzew pestkowych cieszą się dużym zainteresowaniem. Można je spożywać na świeżo, prosto z drzewa lub wykorzystać na przetwory. Warto przyjrzeć się tej grupie i zdecydować, który gatunek zaprosić na działkę tej jesieni…

• Olej rydzowy dobry na… – Ochrona roślin na działce powinna bazować przede wszystkim na środkach naturalnych, których stosowanie nie prowadzi do chemizacji środowiska. Takim środkiem jest właśnie olej rydzowy, który możemy wykorzystać przeciw wielu szkodnikom. Skutecznie i bez chemii!

• Jesienne nawozy mineralne – Stosowanie nawozów jesiennych ma na celu zabezpieczenie roślin na jesień i zimę przed mrozami oraz ułatwienie im startu wiosną. Wbrew swojej nazwie nawozy te zalecane są do używania od VIII aż do pocz. X. Warto poznać te nawozy – uniwersalne i specjalistyczne oraz ich docelowe przeznaczenie na działce.

Chcesz wiedzieć więcej, zajrzyj do działkowego sklepu internetowego www.dzialkowiecsklep.pl Znajdziesz w nim tematyczne e-booki i wiele inspirujących e-wydań specjalnych! Warto skorzystać!

Źródło: www.pzd.pl

Wrześniowy numer „Mojego Ogródka” dostępny na rynku od 18 sierpnia!
Przewiń do góry