Komunikat Krajowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców z dnia 14 października 2022 r. w sprawie rozstrzygnięcia konkursu krajowego pn. „Warzywnik Roku 2022”.

Krajowy Zarząd  PZD Uchwałą nr 264/2022  z dnia 9 czerwca 2022 r. ogłosił konkurs krajowy „Warzywnik Roku 2022”.Jego celem było promowanie w ROD uprawy własnych, zdrowych warzyw, co jest w dzisiejszych czasach bardzo ważną korzyścią wynikającą z użytkowania działki w ROD. Ponadto konkurs miał zaprezentować zaangażowanie i pracę działkowców, którzy działaniami i rozwiązaniami wykorzystanymi na swoich działkach w ROD, wdrażają programy PZD, a w szczególności Otwarty Program Nowoczesnego Zagospodarowania i Użytkowania Działek na Miarę Potrzeb Współczesnych Rodzin oraz Program Klimatyczny.

Do konkursu wpłynęło 27 zgłoszeń, które zostały ocenione przez komisję konkursową powołaną przez Krajowy Zarząd PZD do jego rozstrzygnięcia.

Uwzględniając rekomendację komisji konkursowej Krajowy Zarząd PZD w dniu 13 października 2022 roku uchwałą nr 417/2022 rozstrzygnął konkurs krajowy pn. „Warzywnik Roku 2022” przyznając:

I. Nagrody w konkursie

I miejsce – Agnieszka Szpala,

ROD „Bursaki” w Lublinie, Okręg w Lublinie

Zwyciężczyni otrzymuje nagrodę pieniężną w wysokości 3 000 zł, dyplom za zajęcie I miejsca w konkursie krajowym oraz puchar konkursowy.

II miejsce – Katarzyna Skierniewska

ROD „Nowe Sady” w Łodzi, Okręg Łódzki

Za zajęcie II miejsca, uczestnik otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości  2 000 zł, dyplom potwierdzający zajęcie II miejsca w konkursie krajowym oraz puchar konkursowy.

III miejsce – Jerzy Zdzisiński

ROD „Bursaki” w Lublinie, Okręg w Lublinie.

Za zajęcie III miejsca, uczestnik otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości  1 500 zł, dyplom potwierdzający zajęcie III miejsca w konkursie krajowym oraz puchar konkursowy.

II. Wyróżnienia

1.     Za uprawę warzyw na podwyższonych grządkach i w tunelu foliowym

Zbigniew i Barbara Wyżga, ROD „Podgórze” w Krakowie, Okręg Małopolski

2.     Za etapy aranżacji warzywnika na działce zaniedbanej

Maja i Adam Rogala, „Plażowy” w Białymstoku, Okręg Podlaski

3.     Za estetyczne zagospodarowanie warzywnika i różnorodne metody uprawy warzyw

Barbara i Mieczysław Kowalewscy „Zacisze” w Sochaczewie, Okręg Mazowiecki

Wyróżnieni uczestnicy konkursu otrzymują nagrody pieniężne w wysokości 1000 zł oraz dyplomy pamiątkowe potwierdzające otrzymane w konkursie krajowym wyróżnienia.

Użytkownicy działek zakwalifikowanych do konkursu otrzymują dyplomy, a także roczną prenumeratę miesięcznika „działkowiec”.

Krajowy Zarząd

Polskiego Związku Działkowców

Źródło: www.pzd.pl

Komunikat Krajowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców z dnia 14 października 2022 r. w sprawie rozstrzygnięcia konkursu krajowego pn. „Warzywnik Roku 2022”.
Przewiń do góry