Obostrzenia covidowe mniejsze, ale warto zachować ostrożność!

Od 28 marca część ograniczeń wynikających z epidemii koronawirusa, m.in. obowiązek noszenia maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, została zniesiona. Pamiętajmy jednak, że COVID-19 wciąż jest groźny. Dlatego PZD apeluje do działkowców, aby szczególnie teraz, w okresie walnych zebrań, zachowali dużą ostrożność w trosce o zdrowie własne i innych.

Nie ma już obowiązku zakrywania maseczką ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych, z wyjątkiem szpitali, przychodni i aptek. Zniesiony został także obowiązek kierowania na izolację i kwarantannę z powodu COVID-19.

Jednak lekarze ostrzegają, że choć sytuacja epidemiczna się poprawiła, to jednak koronawirus nas nie opuścił i wciąż ludzie zapadają na tę chorobę. Coraz częściej przechodzona jest lekko, ale niestety nie zawsze tak jest i zdarzają się groźnie powikłania.

Dlatego PZD apeluje do działkowców, aby nie rezygnowali całkowicie z dotychczasowych środków bezpieczeństwa. Jest to ważne szczególnie obecnie, kiedy odbywają się w ROD walne zebrania.

Dla dobra własnego oraz innych, w pomieszczeniach zamkniętych, gdzie przebywa wiele osób warto wciąż korzystać z maseczki. W sytuacji nawet lekkiej infekcji, zakrycie ust i nosa może uchronić innych ludzi przed zarażeniem. Natomiast w przypadku choroby, mimo zniesienia izolacji, najlepiej pozostać w domu do czasu całkowitego zakończenia leczenia.

Bądźmy odpowiedzialni!

Krajowy Zarząd

Polskiego Związku Działkowców

Warszawa 29.03.2022 r.

Źródło: www.pzd.pl

Obostrzenia covidowe mniejsze, ale warto zachować ostrożność!
Przewiń do góry