Zadbaj o swoje mienie na działce.

Wiosna to czas kiedy chętnie przebywamy na świeżym powietrzu, pracując i odpoczywając na działce. Niestety to też czas, w którym mogą być aktywni złodzieje, których łupem mogą paść torebki, telefony czy pozostawiony w altanach sprzęt. Dlatego apelujemy aby zadbać o własne mienie oraz we właściwy sposób zabezpieczać altankę i sprzęty ogrodowe.

Sezon działkowy rozpoczął się już na dobre. Niestety, wiosną na terenach rodzinnych ogródków działkowych może dochodzić do różnego rodzaju kradzieży i włamań. Dlatego apelujemy aby zadbać o własne mienie oraz we właściwy sposób zabezpieczać altankę i sprzęty ogrodowe. Warto też skorzystać z poniższych rad.

  – Wychodząc z domku czy altany należy dokładnie zamknąć drzwi i okna. Pod żadnym pozorem nie wolno zostawiać kluczy pod wycieraczką, na parapecie czy w innej tego typu „kryjówce”.

  – Najlepiej nie pozostawiać wewnątrz wartościowych przedmiotów i drogiego sprzętu. Dobrze jest sporządzić listę przechowywanych w altanie przedmiotów, zanotować ich cechy charakterystyczne oraz numery fabryczne, a w miejscu niewidocznym oznakować sprzęt w sposób wiadomy tylko dla właściciela (w przypadku kradzieży łatwiej będzie rozpoznać i udowodnić, że przedmioty są naszą własnością).

  – Niezastąpiona jest również sąsiedzka czujność. Zainteresujmy się nieznajomymi, którzy wchodzą na teren ogródków działkowych.

  – Nie zapominajmy, że złodziej może wejść na działkę, także wtedy gdy przebywają na niej działkowicze i korzystając z okazji niepostrzeżenie ukraść pozostawione w otwartych altanach torebki, telefony czy portfele.

Gdy mimo zachowania wszystkich środków ostrożności zorientujemy się, że w naszej altanie doszło do włamania czy kradzieży nie dotykajmy niczego i niezwłocznie poinformujmy policję. Sprawdzenie, co zginęło lub co zostało uszkodzone może spowodować zatarcie śladów, które pozostawił przestępca i może to w dużym stopniu utrudnić pracę policjantów w ustaleniu sprawcy tej kradzieży.

Źródło: 24opole.pl
www.pzd.pl

Zadbaj o swoje mienie na działce.
Przewiń do góry