Spotkanie z Burmistrzem Lidzbarka Warmińskiego Jackiem Wiśniowskim

Prezes Okręgu Jan Miszkiel oraz Wiceprezes Okręgu Grzegorz Roman w dniu 22 lutego 2024 r. w Lidzbarku Warmińskim uczestniczyli w spotkaniu z Burmistrzem Miasta Jackiem Wiśniowskim.

Najważniejszym powodem spotkania z samorządowcem były rozmowy na temat Rozporządzenia Ministra Technologii i Rozwoju. Przedstawiciele Okręgu zapoznali Burmistrza z obawami działkowców i realnymi zagrożeniami jakie niosą ze sobą zmiany w przepisach dotyczących planowania przestrzennego w gminach. Burmistrz zapewnił, że ogrody działkowe z rejonu Lidzbarka Warmińskiego są ważnym elementem infrastruktury Miasta.

Miasto Lidzbark Warmiński ścisłe współpracuje z Okręgiem i Zarządami Ogrodów już od lat. Dla włodarzy Miasta nasze Ogrody to zielone płuca, o które trzeba dbać.

Spotkanie zaowocowało także podjęciem wstępnych ustaleń na temat organizacji w 2024 roku Okręgowych Dni Działkowca razem z Miastem Lidzbark Warmiński, jak miało to miejsce w roku ubiegłym.

Zeszłoroczne obchody spotkały się z dużym uznaniem zarówno działkowców jak i mieszkańców regionu dlatego podjęto działania zmierzające do organizacji działkowego święta po raz kolejny w Lidzbarku Warmińskim.

Agata Cizio
Starszy inspektor ds. administracyjnych
Okręg Warmińsko-Mazurski PZD w Olsztynie

Spotkanie z Burmistrzem Lidzbarka Warmińskiego Jackiem Wiśniowskim
Przewiń do góry