Spotkanie z Radną Miasta Olsztyna Moniką Rogińską- Stanulewicz

W dniu 16 lutego 2024 r. w biurze Okręgu Warmińsko-Mazurskiego PZD w Olsztynie prezes Okręgu Jan Miszkiel spotkał się z Radną Miasta Olsztyna Panią Moniką Rogińską-Stanulewicz.

Na spotkaniu omówione zostały wszystkie problemy z jakimi ostatnio borykają się działkowcy z Warmii i Mazur jak i całego kraju.

Prezes Okręgu przedstawił założenia zawarte w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Technologii dotyczące zmian w systemie planowania przestrzennego gmin, które w niekorzystny sposób mogą wpłynąć na funkcjonowanie rodzinnych ogrodów działkowych.

Radna została także zapoznana z sytuacją rodzinnych ogrodów działkowych w naszym regionie. Prezes poruszył z nią temat obwodnicy Olsztyna, która zagrażała istnieniu części Ogrodów na peryferiach miasta Olsztyna. Ostateczne decyzje nie zostały jeszcze podjęte dlatego trzeba być czujnym i pilnować interesu działkowców.

Pani Monika Rogińska-Stanulewicz była bardzo zainteresowana sprawami działkowców i zapewniła, że na każdym etapie swojej pracy postara się mieć na uwadze działkowców i ich problemy.

Pani Monika Rogińska-Stanulewicz zamierza kandydować na Prezydenta Olsztyna i obiecała Prezesowi Okręgu, że w jej programie wyborczym znajdą się także sprawy i zagadnienia, które dotyczą bezpośrednio działkowców i ich potrzeb.

Agata Cizio
Starszy inspektor ds. administracyjnych
Okręg Warmińsko-Mazurski PZD w Olsztynie

Spotkanie z Radną Miasta Olsztyna Moniką Rogińską- Stanulewicz
Przewiń do góry