Olsztyńscy policjanci przypominają o zabezpieczaniu ogródków działkowych.

Zbliża się nowy sezon ogrodniczy. Olsztyńscy policjanci przypominają o konieczności prawidłowego zabezpieczenia swojego mienia przed rozpoczęciem sezonu i wzmożonych prac na terenie ogródków działkowych.

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Funkcjonariusze prowadzą kontrole i zwracają się z apelem o konieczności sprawdzania swoich działek i przedmiotów pozostawionych na ich terenie. W każdym przypadku należy zachować czujność i informować Policję o osobach, których obecność i zachowanie na terenie ogrodów działkowych budzi wątpliwości i może wskazywać na zamiar popełnienia przestępstwa.

Prace na terenie ogródków działkowych dopiero się rozpoczną. Nadchodząca wiosna to okres, kiedy ruch na ogródkach działkowych robi się większy. Oznacza to, że coraz więcej osób będzie sprawdzać stan swoich altanek jak i sprzętu, czy przedmiotów pozostawionych tam po zakończeniu sezonu. O każdej niepokojącej sytuacji należy powiadomić Policję. Funkcjonariusze przypominają, że w przypadku ujawnienia śladów włamania nie należy niczego dotykać. To kluczowe zachowanie, które może przyczynić się do ustalenia i zatrzymania sprawcy przestępstwa.
W przypadku zauważenia osób zachowujących się podejrzanie na terenie ogródków działkowych, które pojawiają się raptem, czy spacerują bez celu, zaglądając do altanek, należy powiadomić policjantów dzwoniąc na numer alarmowy 112.

NIE CZEKAJ, ZAPOBIEGAJ
· Zabezpiecz sprzęt ogrodniczy, który najczęściej pada łupem złodziei. Przechowuj sprzęt i inne wartościowe przedmioty w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla osób postronnych np: w skrzynki z narzędziami, wyposażonej w dodatkowe zabezpieczenie lub zabieraj sprzęt do domu.
· Zachowuj dokumenty gwarancyjne sprzętu z numerami fabrycznymi. Trwale oznacz swoje mienie w sposób widoczny, zrób dokumentację fotograficzną.
· Wzmocnij drzwi wejściowe do altany lub domku, zamontuj atestowane zamki, zabezpiecz okna, a także regularnie kontroluj stan zabezpieczeń. Nieobecność na działce może zwrócić uwagę przestępcy i nakłonić go do włamania. O bezpieczeństwo warto zadbać wspólnie z sąsiadami.
· Wszelkie zagrożenia, podejrzenia i niebezpieczne sytuacje w okolicy należy na bieżąco zgłaszać Policji. Pomoc i radę można uzyskać od dzielnicowego, opiekującego się terenem, na którym znajduje się ogród działkowy.

Źródło: gazetaolsztynska.pl

Olsztyńscy policjanci przypominają o zabezpieczaniu ogródków działkowych.
Przewiń do góry